Marika Tuominen blir chef för Carunas Kundupplevelse och nättjänster -verksamhet
Pressmeddelande
Marika Tuominen, MBA i företagsekonomi, började 3.1.2022 som chef för Carunas Kundupplevelse och nättjänster-verksamhet.
Marika on kokenut asiakaspalvelun ja palvelujohtamisen ammattilainen. Hänellä on vankka kokemus strategisten kehitysohjelmien läpiviennistä useilla eri toimialoilla.
Marika siirtyy Carunalle Aktia Pankilta, jossa hän toimi asiakaspalvelun johtajana. Sitä ennen Marika työskenteli muun muassa Vattenfallilla ja L&T:llä erilaisissa asiakaspalvelun ja laskutuksen johtotehtävissä.
"Uskon vahvasti yhdessä tekemiseen, ja odotan innokkaasti tiivistä yhteistyötä niin uusien kollegoiden kuin yhteistyökumppaneiden kanssa", sanoo Tuominen.

Läs mer
Pressmeddelande
Caruna installerar den nya generationens elmätare vid nätområdets nybyggen: mätaren möjliggör lokalt kundgränssnitt
Pressmeddelande
Caruna höjer eldistributionspriserna på grund av ökade kostnader
Pressmeddelande
Noora Neilimo-Kontio har utnämnts till finansdirektör och vice verkställande direktör vid Caruna